Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Ośrodek Pomocy Społecznej Kalisz Pomorski

Kampania "Biała wstążka".

Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Kampania została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania. Symbolem kampanii jest biała wstążka, której noszenie ma być symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

W dniu 3 grudnia 2018 r. na terenie całego Powiatu Drawskiego, w tym także na terenie Gminy Kalisz Pomorski pracownicy szkół wraz z młodzieżą szkolną, pracownicy przedszkola, przedstawiciele Policji oraz OPS-u włączą się do kampanii przypinając mieszkańcom Gminy Kalisz Pomorski białe wstążki oraz rozdając ulotki dotyczące przemocy wobec kobiet.

Kampania odbywać się będzie pod patronatem Starosty Drawskiego i patronatem medialnym Głosu Drawska.

Miejsko – Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Kaliszu Pomorskim zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w Powiatowej Kampanii „Biała wstążka” – stop przemocy wobec kobiet.

Działania kampanii „Biała wstążka” prowadzone będą 3 grudnia 2018 r. w godzinach 10.00 – 12.00

POKAŻMY NASZ SPRZECIW WOBEC PRZEMOCY DOMOWEJ.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Seweryn Szymczyk 30-11-2018 11:36
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 30-11-2018
Ostatnia aktualizacja: - 30-11-2018 11:36