Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Ośrodek Pomocy Społecznej Kalisz Pomorski

Zarządzenie w sprawie przetwarzania danych osobowych

ZARZĄDZENIE NR 3/2015

Kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

w Kaliszu Pomorskim

z dnia 21 maja 2015r.

w sprawie wdrożenia polityki bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaliszu Pomorskim oraz instrukcji zarządzania systemem informatycznym służącym do przetwarzania danych osobowych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaliszu Pomorskim.

            Na podstawie art. 7,  pkt 4 , art. 36, pkt 1 i 2  ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych ( Dz. U. z 2014r. poz. 1182 z późn. zm.) oraz § 3  Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych ( Dz. U. Nr 100 poz. 1024 z późn. zm.) – zarządzam co następuje:

§ 1

Wprowadzam do użytku służbowego „POLITYKĘ BEZPIECZEŃSTWA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH” w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaliszu Pomorskim, która stanowi załącznik Nr 1 niniejszego zarządzenia.

§ 2

Wprowadzam do użytku służbowego INSTRUKCJĘ ZARZĄDZANIA SYSTEMEM INFORMATYCZNYM SŁUŻĄCYM DO PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH w Miejsko- Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaliszu Pomorskim, która stanowi załącznik Nr 2 niniejszego zarządzenia.

§ 3

Zobowiązuję pracowników przetwarzających dane osobowe do przestrzegania reguł zawartych w dokumentach wymienionych w § 1 i § 2.

§ 4

Traci moc zarządzenie NR 4/2010 Kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu Pomorskim  z dnia 02 grudnia 2010r.  w sprawie ustalenia i wdrożenia polityki bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej oraz instrukcji zarządzania systemem informatycznym.

§ 5

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

                                                                                                          Kierownik MGOPS w Kaliszu Pomorskim

                                                                                                                             Maras Halina

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Seweryn Szymczyk 21-08-2015 10:09
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 21-08-2015
Ostatnia aktualizacja: - 21-08-2015 10:09